Het Vitens kantoor aan de Oude Veerweg te Zwolle wordt verbouwd en geschikt gemaakt voor Het Nieuwe Werken (HNW). Vitens stelt daarbij hoge eisen aan het binnenklimaat voor haar medewerkers en bezoekers en uiteraard een hogere mate van flexibiliteit aan werkplekvoorzieningen. W4Y is gevraagd aan te geven waar de mogelijkheden en beperkingen liggen en dit te vertalen naar een ontwerp.
De eisen komen vooral voort uit de met HNW gepaard gaande hogere personele bezetting (lucht en koellast) en het PVE van Vitens. Beperkingen komen voort uit de bestaande situatie en dan met name afmetingen van bestaande hoofdinfrastructuur (schachten, kanaalafmetingen e.d.). Uiteraard is alles mogelijk, maar op enig moment zijn de consequenties dermate groot dat deze niet meer in verhouding staan tot de baten.
W4Y maakt dat inzichtelijk en komt met praktische oplossingen. Met de voorstellen die W4Y nu heeft gemaakt wordt optimaal gebruik gemaakt van bestaande hoofdtracé’s en wordt binnen de beoogde budgetten toch grotendeels voldaan aan de gestelde eisen. Het extra benodigde koelvermogen kan bijvoorbeeld worden gerealiseerd met koelplafonds die ook het beton van de bovenliggende vloer activeren. In combinatie met nachtventilatie en vrije koeling is dit een duurzame en comfortabele oplossing.